Pomysł na zakup ubezpieczenia na życie często pojawia się podczas realizacji zakupu mieszkania. Po stronie banku jest ustalenie możliwości finansowych oraz potencjał kredytowy klienta, na podstawie których wyliczany jest oprocentowanie kredytu. Bank także wychodzi z inicjatywą dokupienia polisy. Sprawdzamy jak to wygląda w przypadku PKO.
Zabezpieczeniem, którego często banki wymagają, jest polisa mieszkaniowa i polisa na życie. Ta druga opcja jest polecana zwłaszcza w sytuacjach nieprzewidzianych, kryzysowych, gdy klient może mieć kłopot ze spłatą rat kredytowych. Osoby, które posiadają ubezpieczenie na życie, mogą otrzymać od ubezpieczyciela wsparcie finansowe, które pozwoli zachować płynność finansową.
Zakup polisy na życie – od czego zacząć?
Na początku warto krótko wyjaśnić czym jest ubezpieczenie na życie. Otóż jest to produkt, którego zadaniem jest ochrona życia osoby ubezpieczonej na wypadek śmierci. Osoba ta wskazuje w umowie uposażonych, którzy uprawnieni są do otrzymania sumy ubezpieczenia czyli odszkodowania. Polisę na życie zakupuje się z myślą o bliskich, chcąc zabezpieczyć ich finansową przyszłość. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy decydujemy się na kredyt, którego spłata może trwać 20 lub 30 lat.
Polisa na życie może również chronić w szerszym zakresie i gwarantować wypłatę świadczenia na wypadek śmierci bliskich, narodzin dziecka, poważnej choroby, zdiagnozowania nowotworu, urazu ciała czy pobytu w szpitalu. Aby zapewnić sobie taką ochronę, należy wykupić umowę dodatkową.
Polisę na życie może również oferować bank, który współpracuje z konkretną firmą ubezpieczeniową. Jest to najprostsze rozwiązanie. Jednak zanim się zdecyduje na zakup ubezpieczenia, dobrze jest sprawdzić czy inne oferty nie okażą się bardziej korzystne. Dlaczego jest to tak istotne? Warto porównywać oferty chociażby z uwagi na cenę polis na życie – w przypadku brania kredytu, środki finansowe są w pewien sposób ograniczone, zatem dobrze wybrać ofertę, która nie będzie zbyt dużym obciążeniem dla posiadanego budżetu.
Co oferuje ubezpieczenie w banku PKO? Plusy i minusy
Ubezpieczenie na życie zakupione w PKO oferuje ochronę w niskiej cenie – zaczyna się od kwoty 27,73 zł miesięcznie (332,76 zł rocznie) i przy tej kwocie oferuje podstawową ochronę indywidualną. Pierwsza składka powinna być płatna za rok z góry.
Polisa gwarantuje na wypadek zgonu lub utraty zdolności do pracy oraz zdolności do samodzielnej egzystencji w następstwie nieszczęśliwego wypadku, że grupa PKO Ubezpieczenia przejmie obowiązek spłaty zadłużenia hipotecznego.
Jest to również wygodne rozwiązanie, ponieważ kredyt oraz ubezpieczenie w jednej placówce to zdecydowanie mniejszy kłopot z formalnościami. Badania medyczne nie są obowiązkowe dla tych osób, które decydują się na sumę ubezpieczenia poniżej miliona złotych.
Polisa dedykowana jest osobom pomiędzy 18. a 70. rokiem życia, ponadto które w dniu zawierania umowy są zdolne do wykonywania pracy.
Minusem polisy w banku jest fakt, że bank najczęściej przedstawia tylko jedną, podstawową ofertę. Nie można wówczas porównać zakresu ochrony czy sumy ubezpieczenia i wysokości składki na tle konkurencji.
Oferty w podobnych cenach mogą oferować znacznie więcej, dzięki czemu za niedużą opłatą można rozszerzyć ochronę i oczekiwać wsparcia w różnych kryzysowych sytuacjach. Zatem ubezpieczenie kredytu w PKO powinno zostać dokładnie przeanalizowane, nie musi to być oferta korzystna dla wszystkich.
Gdzie szukać polisy na życie do kredytu?
Najlepszym rozwiązaniem na szukanie ubezpieczenia na życie, również tego do kredytu hipotecznego, jest porównywarka ubezpieczeniowa. Jest to narzędzie opracowane przez specjalistów, które dysponuje pełną ofertą dostępną na polskim rynku. Podobnie sprawa się ma, gdy klient decyduje się na kredyt ubezpieczenie na życie w PKO. Jeśli hipoteka – warto sprawdzić najpierw kredyt mieszkaniowy z www.lowcakredytow.pl, a jeśli polisa (na życie bądź mieszkaniowa) lepiej wcześniej porównać produkty przez kalkulator online.
Porównywarka kredytów Lowcakredytow.pl skraca czas poszukiwań do minimum, jednocześnie znajdując oferty dopasowane do konkretnych potrzeb klienta. Wystarczy wypełnić krótką ankietę, w której określa się swoje możliwości finansowe, wiek, oczekiwania, po czym kontaktuje się z klientem specjalista, który przedstawi listę możliwości dla danej sytuacji życiowej i materialnej.
Z pomocą porównywarki oszczędza się nie tylko czas, ale również własne środki finansowe – oferty, które zaprezentuje doradca, mogą różnić się cenowo i pozwolić sporo zaoszczędzić.