witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Sposoby oszczędności przy zakupie polisy – czy zawsze warto?

Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Życie nauczyło nas szukania okazji i wybierania najtańszych opcji. Nie zawsze się to sprawdza, a już na pewno nie powinno stanowić wyznacznika przy zakupie polisy na życie.

 

polisa oszczędnościowa

 

Polacy są mistrzami w poszukiwaniu okazji – widać to najlepiej podczas przecen w sklepach. Kupujemy bez opamiętania tylko dlatego, że coś ma niską cenę, a przynajmniej tak głosi reklama. W przypadku ubezpieczeń na życie wysokość składki nie powinna być jednak najważniejszym kryterium naszej oceny danej polisy. Tu sprawdza się zazwyczaj reguła głosząca, że im mniejsza składka, tym mniejszy zakres ochrony.

 

    SKALKULUJ SKŁADKĘ UBEZPIECZENIA

Unikajmy cudownych ofert

 

Oczywiście, jesteśmy w stanie znaleźć na rynku polisę, której składka wyniesie kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Znakomite do tego typu poszukiwań są kalkulatory ubezpieczeniowe, dzięki którym możemy wstępnie szacować wysokość ewentualnej składki. Pamiętajmy jednak, że jeśli zależy nam nie tylko na ubezpieczeniu na wypadek naszej śmierci (podstawowe ubezpieczenie ochronne jest częstą praktyką w przypadku zabezpieczenia kredytu hipotecznego), ale również na ubezpieczeniu się w razie nieszczęśliwego wypadku, poważnego zachorowania czy pobytu w szpitalu, wysokość naszej składki musi wzrosnąć. Unikajmy cudownych ofert gwarantujących wszystko za minimalną składkę – takie produkty warto wielokrotnie analizować, szczególnie jeśli chodzi o wyłączenia, okresy karencji i zakres ochrony.

 

Lepsze ubezpieczenie grupowe

 

Jeśli jednak zarabiamy niewiele, a naprawdę zależy nam na tanim ubezpieczeniu o stosunkowo szerokim zakresie, nie decydujmy się na polisy inwestycyjne, tylko rozważmy zakup grupowego ubezpieczenia na życie, które obecnie oferuje wielu pracodawców. Gwarantuje ono co prawda ochronę na określony czas (to przeważnie umowy terminowe), ale możemy ten okres dostosować do naszej sytuacji życiowej. Umowy dodatkowe w takich polisach oferowane są często w pakietach, a suma składki jest z reguły niższa niż w ubezpieczeniach indywidualnych. Zwracajmy jednak uwagę na to, by suma naszego ubezpieczenia nie była zbyt niska i sprawdźmy, czy możemy dokonywać zmian w umowie lub kontynuować ją jako ubezpieczenie indywidualne w przypadku straty lub zmiany pracy.

    KALKULATOR UBEZPIECZEŃ NA ŻYCIE

Redakcja ubezpieczeniezycia.pl