witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Dobra polisa na życie - co zrobić, żeby ją mieć?

Ocena: 4.00 - liczba głosów 5

Dziękujemy za oddanie głosu

Szukając ubezpieczenia na życie zwykle zwracamy uwagę głównie na jego cenę. Nie chcemy żeby składki, które opłacać będziemy przez kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat mocno obciążały nasz budżet. Musimy jednak pamiętać, że tania polisa może w przyszłości nie spełnić naszych oczekiwań, a nawet okazać się bezużyteczna. Zanim skusi nas niska cena powinniśmy dowiedzieć się jaki zakres ochrony oferuje nam ubezpieczyciel.

 


polisa na życie

 

fot. pixabay.com

 

Zakup ubezpieczenia na życie nie może być decyzją pochopną. Ponieważ jest to długoterminowe zobowiązanie finansowe warto poświęcić trochę czasu i dobrze rozeznać się w ofertach rynku ubezpieczeniowego. Dobra polisa na życie ma odpowiadać naszym potrzebom i zapewnić nam zabezpieczenie jakiego oczekujemy. Jeżeli chcemy zabezpieczyć bliskich na wypadek naszej śmierci najlepsze będzie dla nas ubezpieczenie na życie.

 

 

Sprawdź możliwości naszego narzędzia

 

 

Nasze potrzeby są najważniejsze

 

To rozwiązanie będzie jednak bezużyteczne jeśli chcemy zadbać o własną przyszłość i zaoszczędzić kapitał na emeryturę. Dotyczy to również czasu trwania ubezpieczenia. Umowę z ubezpieczycielem możemy zawrzeć dożywotnio lub na określony czas. Często, chcąc zabezpieczyć byt rodziny, decydujemy się na polisę dożywotnią. Czy jednak jest to konieczne? Wszystko zależy od tego w jakiej sytuacji znajdujemy się teraz i jak może ona wyglądać za kolejnych kilkadziesiąt lat. Nasze dzieci dorosną i staną się niezależne finansowo, kredyt zostanie spłacony, a nam uda się przez te lata zgromadzić pewne oszczędności. Polisa na życie może być wtedy zupełnie niepotrzebna, a lepszą opcją okazałaby się polisa na dożycie. Dlatego powinniśmy przeprowadzić dokładną analizę swoich potrzeb zanim rozpoczniemy poszukiwania ubezpieczyciela.

 

 

Jaki powinien być zakres ubezpieczenia?

 

Określenie zakresu ochrony jest kolejnym ważnym krokiem przy wyborze dobrej polisy na życie.

Ubezpieczyciele oferują nam możliwość rozszerzenia ubezpieczenia o zdarzenia inne niż śmierć. Choć oczywiście wiąże się to z podniesieniem wysokości składki może okazać się bardzo przydatne. Rozszerzenie to często obejmuje inwalidztwo i ciężką chorobę. Jeśli, któreś z tych zdarzeń będzie miało miejsce możemy nie mieć możliwości kontynuowania pracy zarobkowej, co odbije się na sytuacji materialnej naszych bliskich. Niektóre firmy ubezpieczeniowe zobowiązują się nawet do przejęcia obowiązku płacenia składek, gdy utracimy zdolność do pracy.

Inne opcje dodatkowe obejmują na przykład hospitalizację, zabiegi chirurgiczne, czy zawał serca. Może się to okazać bardzo przydatne, zwłaszcza dla osób starszych.

 

 

Im mniej wyłączeń, tym lepiej

 

Kiedy już wybierzemy odpowiednią dla nas ofertę powinniśmy dokładnie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU). Znajdziemy tam bardzo ważne informacje dotyczące zakresu ochrony, wyłączeń od odpowiedzialności, czy też okresu karencji. Wyłączenia to lista zdarzeń, które nie podlegają ubezpieczeniu i jeśli zaistnieją nie zostanie nam wypłacone odszkodowanie. Z kolei zakres ubezpieczenia określa jakie sytuacje podlegają ochronie. Bardzo ważne jest również zapoznanie się z punktem, w którym omawiany jest okres karencji naszej polisy. Karencja to przedział czasu, w którym nawet jeśli dojdzie do zdarzenia objętego umową, ubezpieczyciel nie wypłaci nam świadczeń. Zakres ochrony, wyłączenia i karencja są inne u każdego z ubezpieczycieli. Firmy ubezpieczeniowe inaczej definiują również inwalidztwo, czy ciężką chorobę. Dobra polisa na życie to taka, która najrzadziej przewiduje odmowę wypłaty świadczenia i posiada krótki okres karencji, nawet jeśli jest droższa niż oferty konkurencji.

 

 

Skomponuj polisę według własnych potrzeb

Redakcja ubezpieczeniezycia.pl